הספקת אויר צח

תיבת לחות אשר ממולאת כראוי צריכה להיות מאווררת לפחות אחת לשבועיים בכדי לספק לה אויר צח. (ראה איטום הרמטי לתיבת הלחות).

המשך לטמפרטורה האופטימלית לאיחסון סיגרים

הטמפרטורה האופטימלית לאיחסון סיגרים

טמפרטורה של טמפרטורה של 18-21 מעלות נחשבת כאידיאלית. בטמפרטורה נמוכה, מתחת ל-12 מעלות, תהליך ההתיישנות של הסיגר נפגם. אי לכך, מרתף יינות טוב לאיחסון הסיגרים רק לתקופה קצרה. גרוע מכך הן הטמפרטורות הגבוהות. טמפרטורות מעל ל-24 מעלות יכולות להוביל להתפתחות תולעים וריקבון הסיגרים. מסיבה זו, תיבת הלחות לא אמורה להיות חשופה לקרני שמש ישירות.

המשך לתקופת הזמן הממושכת ביותר לאיחסון סיגרים

המשך לתקופת הזמן הממושכת ביותר לאיחסון סיגרים

בדרך כלל ניתן לאחסן סיגרים בתיבת הלחות לתקופת זמן לא מוגבלת, כל עוד מובטחת באופן קבוע הספקת לחות של 65-75% והספקת אויר צח. סיגרי עילית באיכות טובה מפתחים טעם יחודי לאחר שנים רבות של איחסון. במיוחד בבריטניה יש להם מסורת ארוכת שנים של איחסון סיגרים עד שטעם הטבק גולל בצורה אופטימלית.

המשך לאם סיגרים מתיישנים במשך הזמן

האם סיגרים מתיישנים במשך הזמן

לפני ששולחים סיגרי עילית לחנויות הטבק, הם צריכים להבשיל בערך כשישה חודשים במפעלים או אצל המפיצים בתאים ממוזגים. בשל הביקוש הרב לסיגרים, תהליך הבשלה זה כנראה לא תמיד מתרחש בשנים האחרונות. אי-לכך מומלץ לאחר הרכישה לאחסן את הסיגרים לתקופה של 3-6 חודשים נוספים בתיבת הלחות. במהלך תהליך ההתיישנות הסיגרים מפתחים טעם חלק ומאוזן יותר. חלק מסיגרי העילית מפתחים טעם מעודן ייחודי לאחר כמה שנים של איחסון. לבסוף, משך זמן איחסון הסיגרים הוא עניין של טעם אישי. צריך וניתן להשוות את טעמם המשתנה של הסיגרים המעודפים בתקופות איחסון שונות, במטרה למצוא את זמן ההתיישנות הטוב ביותר.

המשך לנשואי סיגרים

נשואי סיגרים

סיגרים סופגים את הארומה של סביבתם. הם לא רק סופגים את הארומה של השיכבה הפנימית של תיבת הלחות, אלא גם את הארומה של סיגרים אחרים המאוחסנים באותה תיבת לחות. השימוש בחוצצים נעשה בכדי להקטין את איבוד הטעמים. בכל אופן, כדי למנוע כל מעבר של טעמים, על הסיגרים להיות מאוחסנים בתיבות לחות שונות או בארון תיבות לחות, כאשר הסיגרים יכולים להיות מאוחסנים בקופסאות המקוריות שלהם. ישנם חסידים של הסיגרים, שבאופן מכוון מאחסנים סיגרים בחוזקים וטעמים שונים באותה תיבת לחות למספר חודשים. באופן כללי, האיחסון של סיגרים בחוזקים שונים (במיוחד מארצות מוצא שונות), צרכים להיות בנפרד ולהימנע כמה שאפשר מאיחסונם יחד. שיטת האיחסון הלא-אסתטית במיוחד של נייר הצלופן או איחסון הסיגרים בקופסאות מקוריות בארונות גדולים של תיבות לחות, יכולים גם למנוע את עירבוב ואיבוד הטעמים. השיטה החדשנית של החוצצים של תיבת לחות הדה-לוקס של אדוריני, מאפשרת חציצה אפקטיבית של מספר רב של סיגרים מסוגים שונים ובאותו הזמן גם שימוש וניצול נכון של מקום איחסון בתוך תיבת הלחות.

המשך לאם צריך לשנות את מיקום הסיגרים באופן קבוע בתיבת הלחות

האם צריך לשנות את מיקום הסיגרים באופן קבוע בתיבת הלחות

רמות לא אחידות של לחות בתוך תיבת הלחות הן בעייה שכיחה מאד. במיוחד בתיבות לחות אשר מנוצלות כמעט עד סוף הקיבולת שלהן ובתיבות לחות גדולות עם מגשים, רמת הלחות תהיה גבוהה יותר בקרבת מערכת פיזור הלחות. לכן, כאשר מאחסנים סיגרים לתקופות זמן ארוכות, מומלץ וכדאי להזיז את מיקומם כל 1-3 חודשים. סידרת הדה-לוקס של תיבות הלחות של אדוריני עוצבה עם תשומת לב מיוחדת לזרימת אויר מקסימלית בתוך התיבה, בכדי להבטיח תנאי איחסון שווים. איפיונים חדישים אלו, כמו צלעות איורור ייחודיות בתחתית וקירות הצד של תיבת הלחות, כמו גם המגשים המיוחדים המעוצבים עם פתחי איורור נוספים, מאפשרים זרימת אויר נכונה בתוך תיבת הלחות ותנאים שווים לכל הסיגרים ללא הצורך להלחיף ולשנות את מיקום הסיגרים.

המשך לאם להסיר את עטיפת הצלופן לפני שמכניסים את הסיגרים לתיבת הלחות

האם להסיר את עטיפת הצלופן לפני שמכניסים את הסיגרים לתיבת הלחות

נייר צלופן מגן על הסיגרים מאיבוד מוגבר של לחות במהלך השילוח. בתוך תיבת הלחות, מצד שני, עטיפת הנייר מזיקה יותר ממועילה בשמירה אופטימלית על רמת לחות. אם מניחים את הסיגרים בתיבת הלחות עטופים בנייר הצלופן, רצוי לפתוח את הנייר בקצהו בכדי להבטיח זרימת חמצן טובה. האם צריך להסיר את הצלופן, כן או לא, זה עניין של טעם. מצד אחד, הורדת הצלופן תומכת בתהליך ההתיישנות הטבעי של הסיגר וזו האופציה העדיפה גם מבחינה אסתטית. מצד שני, השארת עטיפת הצלופן תשמור על הסיגרים מערבוב טעמים של סיגרים שונים מטבק שונה. כתוצאה, אם אין בנמצא חוצצים לתיבת הלחות, ורוצים למנוע את ערבוב הטעמים, אז איחסון הסיגרים בעטיפת הצלופן בתוך תיבת הלחות יכול להיות הפיתרון. סיגרי עלית לעיתים קרובות מסופקים עטופים בעטיפה של ארז ספרדי. לבסוף, גם כאן זה עניין של טעם אישי אם להשאיר את עטיפת הארז, אשר מגבירה את טעם הארומה של הסיגר, או להסיר את העטיפה לפני שמניחים את הסיגרים בתיבת הלחות.

המשך לבעיות ופיתרונות: עובש