עובש

כאשר מופיעים כתמים בהירים על הסיגרים, זה מצביע בעיקרון על שתי בעיות. אם הכתמים הם בצבע אפור בהיר, הסיגרים מאובקים, ואפשר להסירם בקלות עם חתיכת בד לח, אז זה בעצם רק תוצאה של תהליך התיישנות טבעי של הסיגר, מה שלא פוגע בטעם הסיגר. אם זאת, הכתמים בעלי קרום ובצבע כחלחל-ירקרק, זה אומר שהסיגרים נגועים בעובש. היווצרות העובש יכולה לקרות כאשר הסיגרים מאוחסנים ברמת לחות גבוהה. במקרים אלו, הסיגרים הנגועים חייבים להיות מוסרים, ועל תיבת הלחות להיות מנוקה עם חתיכת בד יבש. על מפזר הלחות להיות מנוקה בזהירות במים חמימים, ואם ישנו עובש על מפזר הלחות, צריך להחליף את מפזר הלחות לאחר. בשום אופן אין להחזיר את הסיגרים הנגועים בעובש לתיבת לחות נקייה.

המשך לשריצה של תולעי הטבק

שריצה של תולעי הטבק

שריצה של תולעי טבק מתרחשת בראש ובראשונה אם מאחסנים את הסיגרים בטמפרטורת חום גבוהה. כאשר מזהים חורי תולעים קטנים בשיכבה החיצונית של הסיגר, זהו סימן לכך שהסיגרים שורצים תולעים. במהלך חייהם, שאורכם כשני חודשים, התולעת מגיעה לגודל של עד 5 מ"מ. כל הסיגרים המושרצים צריכים להיות מוסרים מתיבת הלחות ובזהירות לעבור בדיקה לחיפוש תולעי הטבק. לאחר הפרדה של הסיגרים המושרצים והניקיון של תיבת הלחות, הסיגרים הנותרים יכולים להיות מוחזרים בביטחה לתוך תיבת הלחות. כדי לדעת מעל כל ספק שלא שרדו שום זחלים בסיגרים הנותרים, ניתן להכניס את הסיגרים למקפיא למספר ימים. מכל מקום, כדאי לשים תשומת לב רבה לכך שהסיגרים מוגנים מהריחות האופפים אותם. לאחר ההקפאה, על הסיגרים להיות מופשרים בהדרגה בכדי למנוע מעלי הטבק להיסדק. אחרת, אין לאחסן בשום אופן סיגרים במקפי או במקרר עקב רמת הלחות הכללית הנמוכה!

המשך לרמת לחות נמוכה מידי

רמת לחות נמוכה מידי

אם רמת הלחות בתוך תיבת הלחות נמוכה מידי, כדאי לקחת את הצעדים הבאים:

  • צריך לוודא ולהבטיח שמד הלחות מכויל לפי שיטת תמיסת המלח, ושמפזר הלחות מולא בתמיסת הפרופלין גליקול (כאשר משתמשים במפזר לחות על בסיס ספוג), ושפנים תיבת הלחות לוחח כראוי בפעם הראשונה.
  • אפשר למלא את מפזר הלחות שוב במים מעוקרים.
  • אם חלה ירידה בלחות לאחר שימוש ממושך של מספר שנים ארוכות, יכול להיות שמפזר הלחות פגום. לדוגמא, שכאשר משתמשים במי ברז יכול להיווצר מצב שבו הנקבוביות של הספוג נסתמות או ברמות גבוהות של פרופלין גליקול, השיכבה העליונה יכולה למנוע את המשך ספיגת המים המעוקרים.

הירידה ברמת הלחות מיד לאחר שמכניסים את הסיגרים היבשים, היא תהליך טבעי. לאחר מספר ימים, הלחות בתיבת הלחות צריכה להתאזן. בנוסף, פתיחת מיכסה תיבת הלחות לזמנים קצרים גם כן מורידה את רמת הלחות בתוך תיבת הלחות. תוזזה או חריגה של מספר אחוזים קטן מסימן ה-70% לא צריכה להוות איזה שהיא דאגה, וגם צריך לקחת בחשבון את ההסבר שניתן על דיוק בדיקת רמת הלחות (ראה מד לחות/דיוק).

המשך לרמת הלחות גבוהה מידי

רמת הלחות גבוהה מידי

אם רמת הלחות גבוהה מידי בתיבת הלחות, כדאי לקחת את הצעדים הבאים:

  • וודא שמד הלחות כויל כראוי לפי שיטת תמיסת המלח, ושלאחר מכן מפזר הלחות מולא בתמיסת פרופלין גליקול (כאשר משתמשים במפזר לחות על בסיס ספוג), ושפנים תיבת הלחות הכן לוחח כראוי בשימוש הראשון.
  • למפזרי לחות על בסיס ספוג בלבד: אם תמיסת הפרופלין גליקול לא מולאה מחדש בחודשים האחרונים, יכול להיות שזה הזמן למלא את מפזר הלחות בתמיסת פרופלין גליקול שוב.

תוזזה או חריגה של מספר אחוזים קטן מסימן ה-70% לא צריכה להוות איזה שהיא דאגה, וגם צריך לקחת בחשבון את ההסבר שניתן על דיוק בדיקת רמת הלחות (ראה מד לחות/דיוק ).

המשך לתיבת הלחות מדממת/שרף

תיבת הלחות מדממת

השמנים היחודיים של עץ הארז הספרדי יכולים להוביל עם הזמן להצטברות של שרף על פני שטח העץ. זה קורה כאשר, בניגוד לעץ שבו משתמשים בתיבות הלחות של אדוריני, העץ לא יובש כהלכה לפני הייצור. השרף מאד דביק, ובדרך כלל ניתן להסירו רק עם אציטון. בנקודה בה מופיע השרף, צריך לטפל על ידי נייר שייוף עדין במיוחד. תהליך ניקוי זה צריך להיעשות בין פעמיים לשלוש פעמים, במיוחד אם השתמשו בריפוד של ארז עבה. השרף הדביק לא פוגם באיכות הסיגרים, אך הוא יכול לפגוע בשיכבה העליונה של עלים על הסיגרים אם היה מגע פיזי בין השרף לסיגרים. לאחר השימוש בחומרי ניקוי, תיבת הלחות חייבת להיות מאווררת היטב לפני שנכניס את הסיגרים חזרה אליה.

המשך לחידוש סיגרים יבשים

חידוש סיגרים יבשים

איחסון סיגרים יבשים בתיבת הלחות יכול להחזירם למצב ההתחלתי שלהם. למרות זאת, העלייה ברמת הלחות צריכה להיעשות בהדרגה. לאחר שני חודשים בערך של איחסון בתיבת לחות מתוחזקת היטב, הסיגרים צריכים להגיע ל-"החלמה" מלאה. צריך לטפל בסיגרים יבשים בזהירות רבה. הם רגישים ושברירים מאד, ויכולים להישבר בקלות.

המשך לבעיות ופיתרונות/ריח של תיבת הלחות

איך להיפטר מריח מעצבן בתיבת הלחות

לאחר השימוש בחומרי ניקוי, עלול להישאר הריח של החומרים הממיסים בתוך תיבת הלחות. יש לציין שהשימוש בחומרי ניקוי בתוך תיבת הלחות ייעשה רק במקרי חירום. כדי להיפטר מהריח, אפשר לנסות את הצעדים הבאים: דבר ראשון, צריך לפתוח את תיבת הלחות ולאוורר אותה היטב. אם לאחר מספר ימים עדיין יש ריח בתוך התיבה, ניתן לקחת כוס עם וויסקי או ברינדי ולהניח אותה בתוך תיבת הלחות ולסגורה. אזהרה: זה ישפיע על הטעם של תיבת הלחות לזמן ארוך! ישנם חסידי סיגרים שבאופן מכוון מוסיפים מספר טיפות של וויסקי או ברינדי לנוזל מפזר הלחות ללטש את הטעם של הסיגרים. תודה גדולה לכל לקוחותנו ב-"היומידור דיסקאונט" על הצעותיהם והמלצותיהם.

המשך למבחר תיבות הלחות לרכישה אונליין